Google+    Youtube    Facebook        Společně autem z Prahy?        Novinky.cz píší...

Přestávka! :-)

Těšíme se na tebe v další sezóně. Máš nějaké nápady či návrhy? Sem s nimi.

   

Poslední koncert sezóny

Kdy to bylo: v pátek 25. dubna 2014   Napsal: Petr Rímský
Kde to bylo: Divadlo A. Dvořáka Příbram, Malá scéna   Foto a video připravujeme
Kdo tam byl: Vojta Kiďák Tomáško, Ota Maňák
Samozřejmě tam byli Petr Rímský & MISITU - Veronika Skočdopolová a Petra Zajíčková, jakož i Petr Vašina
   
Zvuk: Jirka Prášil    

Jako každý poslední pátek v měsíci i v dubnu písničkáři Petr Rímský a Petr Vašina provázeli programem a pošťuchovali pozvané zajímavé hosty a komedianty ke všelijakým neplánovaným improvizacím. To vše v pořadu Písničkáři sobě.

Hosty dubnového pořadu byli:

vktomasko2Vojta Kiďák Tomáško

Do našeho bláznivého improvizačního pořadu přijal pozvání „Toulavej“ Vojta Kiďák Tomáško, který vedle svých písní našel až z Ostrova nad Ohří zalíbení v moravském folklóru a víně. Rímčák mu začal říkat „Západní Moravan“. manakVojta o své účasti na svých stránkách napsal: „Písničkář Petr Rímský mě pozval do Příbramského divadla. Akce ‚Písničkáři sobě‘ bude patrně velmi zajímavá. Jak mi sdělil, bude to spíš takový malý, muzikantský jam session. Takže se dá čekat kdovíco. Ale asi nejvíc se dají čekat písničky a trochu legrace. On je mistr kytary, ostatní patrně také, no a já tam budu proto, aby si měli z koho dělat prču. Nechme se překvapit.“ Překvapili jsme se vzájemně. My jeho například téměř bigbítovým provedením zmíněné Vojtovy písně Toulavej. Málem se nám podařilo utajit před ním i dalšího hosta a společného úhlavního přítele.

Ota Maňák

rimskyDruhým neméně zajímavým hostem je šikovný kytarista, autor, aranžér a kapelník ostravské vokální skupiny Sluníčko a nově i herec Národního divadla moravskoslezského Ota Maňák. Také cestovatel, který po Číně tentokrát putoval Španělskem.

vokalistky

petr vasina 1

Společně jsme hráli vesele i vážně, improvizovali jazzově i cigánsky, trampská či folková písničkařina a zkušené muzikantství bylo podloženo tím, o čem normálně ani nepřemýšlíme. Že není zásadních rozdílů mezi lidmi, kteří pokud je hledají, tak pro vlastní poznání.

Kluci díky vám za krásné chvíle v našem společném muzicírování. No a divákům za úžasnou atmosféru patří nemenší dík.

Tímto koncertem jsme uzavřeli sezónu a začali připravovat další Chystají se k nám další osobnosti a skvělí muzikanti, jako třeba Petr Bende, Honza Žamboch, nebo třeba hned v září proběhne úplně první setkání nejen na scéně ale i v životě se zajímavou osobností, kterou je kytarista a písničkář Jan Matěj Rak. Také v tomto případě se setkají lidé tak trochu z jiného světa, tak jsem sám zvědav, jak si budeme rozumět. Rozhodně to bude fajn, tak přijďte.

Petr Rímský

Váš tip na hosty příštích pořadů

Pokud máte někdo nápad na zajímavou osobnost, kterou byste chtěli vidět právě v takovémto netypickém improvizovaném pořadu, napište.

Chcete informace včas?

Informce o dalších akcích rádi a včas zašleme na všechny zaregistrované maily našeho klubu. Registrace zde.

 

   
Doporučujeme
   
© Sapientia