Google+    Youtube    Facebook        Společně autem z Prahy?        Novinky.cz píší...

Přestávka! :-)

Těšíme se na tebe v další sezóně. Máš nějaké nápady či návrhy? Sem s nimi.

   

Písničkářský MDŽ

Kdy to bylo: v pátek 28. února 2014   Napsal: Honza Dobiáš
Kde to bylo: Divadlo A. Dvořáka Příbram, Malá scéna   Foto a video automat :-)))
Kdo tam byl: Samé krásné ženy: Přelet M. S., Petra Zajíčková sama za sebe)
Samozřejmě tam byli Petr Rímský & MISITU - Veronika Skočdopolová a Petra Zajíčková, jakož i Petr Vašina
   
Zvuk: Jirka Prášil a Martin Zajíček    
rimsky bz
Zatímco Yvonna Přenosilová začala svůj další páteční country Sklípek úžasnou nahrávkou beatlesovského hitu The Hard Days Night v dechovkovém podání kubánských muzikantů, o chvíli později začal na příbramské Malé scéně další díl cyklu Písničkáři sobě a vzhledem k datu, pojednal jej Petr Rímský pozváním samých muzikantek jako svérazný příspěvek k MDŽ, tedy na rozdíl od Malé Domácí Žranice ve Veleni skutečně k Mezinárodnímu dni žen.

Petr Rímský

Petr začal nenápadně a stylově – svými písničkami s doprovodem vokalistek Veroniky Skočkdopolové, Petry Zajíčkové a multiinstrumentalisty Petra Vašiny.

rimsky zajickova

zajickovaPetra Zajíčková

Pak přišel první host ( „ host-nehost“ řekl Petr) – Petra Zajíčková, která sice většinou vystupuje se svým mužem Martinem a kamarádem Martinem Klekí Podešvou ve skupině Naopak, ale nejenže je výborná kytaristka, ale skládá i písničky, a tak měla celkem vzácnou příležitost vystoupit jako písničkářka. Již druhá byla známá z repertoáru Naopaku, ale když zahrála Neobyčejný svět a další písně bylo jasné, jak talentována písničkářka před námi stojí. Vlastně sedí.

vasina

Petr Vašina

Druhá část první poloviny večera patřila Petru Vašinovi, který jak měnil foukací harmoniky v typickém kytaristickém držáku , měnil i tempa , rytmus a divákům se zapisovaly do paměti slogany typu „ Prosím tě rozsviť, ať je mezi námi jasno, prosím tě rozsviť, ať můžeme zase zhasnout !“

Po přestávce začali oba Petrové slavnou písní o hvězdě, která na konci osmdesátých let získala v Plzni na Portě autorskou Portu, ale slova „ aby mohli všichni říkat pravdu - a nemyslím jen na folk“ zněla kupodivu zase aktuálně.

rimsky-preletms-vasina

Přelet M. S.

A přišel druhý host – Přelet MS. Tři pedagožky z Blovic, které si vydobyly nezastupitelné místo na naší písničkové scéně, třebaže jim k tomu stačí kromě hlasů jen jedna kytara a jeden mikrofon. Jana Ježková má nejvýraznější hlas a čerstvě nový účes, který jí velmi sluší, Romana Tomášková je na kytaru čím dál lepší, ať je to šestistrunná španělka nebo elektrická basovka a Romana Žežulková , jinak ředitelka mateřské školy, tmelí tyto tři ženské hlasy do akordu, velmi oslovujícího posluchače – a kromě toho dodává absolventy své školy dvěma již jmenovaným spoluhráčkám, které učí prvňáčky.

rimsky-vokalistky-tomaskova-vasinaNa konec přišli všichni, kteří večer zpívali a dali si s Petrem Rímským jeho titulní píseň z cédéčka Zákon o zachování lásky.Oslovují posluchače nejen písněmi a vzácným humorem,ale i náladou, kterou vyzařují z podia a úsměvy, které rozdávají.Není divu, že jejich Dámské blues soutěží v Samsonových štaflích na plzeňském country radiu.

rimsky-vokalistky-preletms-vasinarimsky-vokalistky-preletms

mdzAle to ještě nebyl úplný konec. Na ten přinesl Petra Vašina ( jako zástupce neexistujícího závodního výboru) hrst fialových karafiátů ( rudé už nebyly) a oba Petrové popřáli soudružkám zpěvačkam hodně úsilí do další tvůrčí práce…

Březnový díl bude výrazně poetický, protože přijede především Mirek Kovářík, jemuž říkám „ recitátor od Pána Boha“ a kdo ho neslyšel, ať si to nenechá ujít. Zažije totiž něco, co se za všechny roky nepodařilo televizní Chvilce poezie – a ani podařit nemohlo.

(do)

 

Tak ještě sestřiháme „špionážní video“ do nějaké kratší reportáže a přidáme ho sem :-) Zítra, či pozítří.

 

 

 Váš tip na hosty příštích pořadů

Pokud máte někdo nápad na zajímavou osobnost, kterou byste chtěli vidět právě v takovémto netypickém improvizovaném pořadu, napište.

Chcete informace včas?

Informce o dalších akcích rádi a včas zašleme na všechny zaregistrované maily našeho klubu. Registrace zde.

 

   
Doporučujeme
   
© Sapientia