Google+    Youtube    Facebook        Společně autem z Prahy?        Novinky.cz píší...

Přestávka! :-)

Těšíme se na tebe v další sezóně. Máš nějaké nápady či návrhy? Sem s nimi.

   

Že trocha poezie...

Kdy to bylo: v pátek 28. března 2014   Napsal: Petr Cihelka
Kde to bude: Divadlo A. Dvořáka Příbram, Malá scéna   Foto a video přiravujeme
Kdo tam byl: Mirek Kovářík, Zdeněk Hamřík
Samozřejmě tam byli Petr Rímský & MISITU - Veronika Skočdopolová a Petra Zajíčková, jakož i Petr Vašina
   
Zvuk: Jirka Prášil    

hamrik1kovarik

Dnešní reportáž napsal náš stálý divák Péťa Cihelka ze stacionáře Stéblo.

V pátek 28. 3. se na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami konal další pořad z cyklu Písničkáři sobě. Tentokrát se kromě písniček recitovaly i básničky. Jako hosta si totiž písničkář Petr Rímský pozval Miroslava Kováříka, tak se kromě hezkých písní, které jsou ke slyšení vždy, recitovaly i básně od básníků Josefa Kainara či Václava Hraběte. Mezi recitovanými básněmi byla i, dovolím si tvrdit, že nejznámější báseň od Václava Hraběte „Variace na renesanční téma", kterou zhudebnil Vladimír Mišík pod názvem Láska je jako večernice. Když se dorecitovaly básně, zahráli Petr Rímský s Petrem Vašinou známou píseň Já bych si rád  najal dům od Josefa Kainara, kterou zpívá například i písničkář Karel Plíhal. Z hudebníků vystoupil ještě mohelnický písničkář Zdeněk Hamřík.

petr rimsky mpetr vasina 1Na tomto večeru se také vzpomnělo na Karla Kryla, a to ne jeho písničkami, jak by se všeobecně očekávalo, ale jeho Amoreskami.

Byl to moc hezký večer, tak si nechte ujít další pořad Písničkáři sobě, který bude na Malé scéně probíhat v pátek 25. 4. 2014. Jako host tentokrát přijede Vojta Kiďák Tomáško – písničkář z Lokte nad Ohří, který napsal například známou písničku Toulavej, nebo Náklaďák do LA a spoustu jiných hezkých písniček. Mimo jiné píše i pro jiné autory jako je například Věra Martinová. Kromě něj bude ještě hostem Ota Maňák, vedoucí vokální skupiny Sluníčko z Bohumína. Do Příbrami však přijede jako písničkář. I on je vynikající muzikant, a tak jistě přispěje k výborné atmosféře. Nenechte si ji ujít. Tenhle koncert bude určitě stát za to. Samozřejmě nebude chybět v tomto pořadu ani jeho autor Petr Rímský se svým spoluhráčem Petrem Vašinou a vokalistkami Petrou Zajíčkovou a Veronikou Skočdopolovou. Tyto koncerty jsou výjimečné, vždy se tam hodně improvizuje. A to vždy stojí za to. Lístky jsou k zakoupení v pokladně divadla Příbram.

vokalistky

Jednalo se již o pátý večer pravidelného pořadu, který se koná vždy poslední pátek v měsíci na Malé scéně příbramského divadla. Za dobu trvání tohoto cyklu se ho zúčastnili mnohé nejen folkové osobnosti například Jan Spálený se synem Filipem, kapela Stráníci, Martin Rous či Slávek Janoušek a tak dále a tak dále...

Ještě bych chtěl zmínit, že Ota Maňák, jak už jsem psal, je výborný kytarista a to o něm říká i Petr Rímský, a podle jeho vlastních slov, on to o lecjakém muzikantovi neříká. Nenechte si ujít tento večer!

Váš tip na hosty příštích pořadů

Pokud máte někdo nápad na zajímavou osobnost, kterou byste chtěli vidět právě v takovémto netypickém improvizovaném pořadu, napište.

Chcete informace včas?

Informce o dalších akcích rádi a včas zašleme na všechny zaregistrované maily našeho klubu. Registrace zde.

   
Doporučujeme
   
© Sapientia