fbpx

Písničkáři sobě

Lehce improvizační pořad těch, kdo se nebojí opustit komfortní zónu perfektně nacvičeného a neustále opakovaného. Kdo nemají strach, že se seknou, že budou někdy srandovní jinde, než mysleli, že si pokazi „image“. Kdo jsou opravdu dobří a přitom jsou to lidi, ne stroje.

Chceš výhodné předplatné na všechny (nebo zbývající) koncerty „Písničkáři sobě“?

Připravili jsme pro Tebe možnost kdykoli si koupit elektronickou vstupenku na všechny respektive zbývající koncerty vždy s opravdu výraznou slevou. Úspora je od 140 Kč u posledních dvou koncertů až po 1.270 Kč za celou sezónu. Předplatné na celou sezónu respektive na zbývající koncerty vždy s výraznou slevou najdeš a koupíš elektronicky tady.


Koncerty „Písničkáři sobě“ a výhodné vstupenky jsou tady.


Jak to začalo a o čem to vlastně je

Písničkáři sobě – co to vlastně znamená? To si někdy počátkem devadesátých let vymyslel písničkář Petr Rímský. Byl to pořad, který byl součástí jeho festivalu FOLKY-NEFOLKY na hradě Helfštýně. To si tam vždycky sedli s Petrem na scénu různí písničkáři či muzikanti, aby si spolu zaimprovizovali. Pro diváky to bylo jako takové pozvání do šatny, možnost vidět, jak si muzikanti hrají i něco jiného než obvykle. Název vznikl jako parafráze nápisu nad scénou Národního divadla v Praze.

helfstyn 1993Pohled do minulosti – ano, Jarek Nohavica, Slávek Janoušek, Pepa Streichl a Petr Rímský. Pepík mezi námi už bohužel není. Ačkoli Jarek mezi námi není mnohem více... Tenkrát byli všichni o fous mladší. Také proto je třeba něco dělat a na nic nečekat. Petr je milovníkem improvizací a snahy porozumět si bez velké přípravy a tvrdého drilování. Po letech a v nové podobě obnovil Petr Rímský spolu s příbramským písničkářem Petrem Vašinou pořady Písničkáři sobě na Malé scéně Divadla Antonína Dvoříka v Příbrami. Pořad spolu připravovali v letech 2013 až 2015 a občas si s ním odskočili i do Kulturního domu v Dobříši.

V letech 2016 až 2018 hostilo pořad Divadlo za Plotem. Zpočátku jej uváděl Petr Rímský sám, později se na většinu dílů pořadu přidával rozhlasový i festivalový moderátor a písničkář Jiří Holoubek, pokud zrovna neměl koncert se svou domovskou kapelou Spirituál kvintet.

Aktuálně – od roku 2018 je hostitelem pořadu Divadlo Troníček v centru Prahy obvykle každou poslední středu v měsíci. Do pořadu si zveme zajímavé písničkářské a muzikantské osobnosti, někdy i cestovatele, básníky apod. Dobré lidi, se kterými je dobře pobýt.

Pokud nám s tím chceš pomoct, napiš.

Kalendář příštích pořadů Písničkáři sobě je tady. Na ledničku je tady. Předplatné níže.

plakat A4 2023 3 praha

Předplatné na zbývající koncerty